5 sierpnia 2015

WPIS GOŚCINNY #5: Mama SprinterkaKobieta to taki organizm (dodam, że dziwny), który posiada w swoim oprogramowaniu kilka standardowych trybów pracy.  Nie wiadomo gdzie znajduje się przełącznik tych trybów. Nikomu nie udało się tej tajemnicy odkryć.


Prawdopodobnie programista konstruujący kobiety wyposażył je w tak dalece rozwinięty system operacyjny, że tryby te przełączają się w sposób automatyczny.  W wyposażeniu organizmu zwanego kobietą znajdziemy takie tryby jak:

1. ŻONA (tryb ten posiada kilka dodatkowych podfunkcji w zależności na jakie udogodnienia zasłużył małżonek, jeśli druga połówka nie jest zbytnio rozgarnięta tryb Żona może z roku na rok ubożeć o poszczególne podfunkcje – zatem Panowie „jak dbasz tak masz”)

2. KOCHANKA (ta funkcja w zależności od poziomu hormonów może być rozbudowana lub zubożała – jednym słowem Panowie tak jak powyżej „jak dbasz tak masz”)

3. MATKA (ta funkcja jest wysoce rozwinięta i z każdym dodatkowym dniem rozwija się nadal. Nie sposób opisać ilość podfunkcji, którą posiada. Jest to tak zaawansowana technologia, że ciągle odkrywane są nowe, a co raz częściej zauważane są jej magiczne zdolności takie jak: moc matczynego oddechu gojąca wszelkie rany, słowiczy śpiew usypiający itp.

Funkcja Matka wyzwala w kobiecie kilka dodatkowych zdolności, o które w najśmielszych snach się nie podejrzewała. Ba, nawet jak je ma to czasem nie zdaje sobie z nich sprawy, ponieważ szybko one spowszednieją i wydaje się, że to co robi jest w 100% zwyczajne, normalne i każdy tak potrafi. Otóż Drogie Mamy NIE.

Osobiście nigdy nie byłam typem sportowca. Gorzej! Byłam raczej z tych, co mają dwie lewe nogi, a na prostej drodze skręcą nogę. Lekcje wychowania fizycznego były, bo po prostu być musiały. No nie ma co ukrywać demonem szybkości, zgrabności czy gibkości raczej nie byłam. Jakoś to zniosłam, wstyd był, ale nadrabiałam chęciami (chyba;).

Jednak wraz z uruchomieniem trybu MAMA zostałam wyposażona w podtryb o nazwie SPRINT, i tak stałam się Mistrzem Sprintu. Ha można? Można! Z tym, że nie ma się z czego cieszyć. Tryb SPRINT nie przyniesie Wam złotego medalu Olimpijskiego. Jedynie skraca on czas wykonywania poszczególnych czynności, Moje Drogie to nadal nie jest powód do radości.

Pamiętacie czas jaki poświęcałyście na kąpiel? Godzinne leżenie w wannie z pianą, do tego książka, dokładny piling, później z namaszczeniem wklepywałyście w siebie balsamy, maseczki. Ta czynność zostaje potraktowana funkcją SPRINT – kąpiel redukuje się do trzyminutowego prysznica, balsam? Jasne, jeśli balsamem można nazwać ulane przez dziecko mleko. Nie zapomnijcie spłukać szamponu z włosów, w takim pośpiechu można tą czynność przez przypadek pominąć. Nie polecam!

Może wydawać się, że taka opcja przyspieszenia wszystkich czynności będzie w niektórych przypadkach przydatna, np., gdyby tak w ekspresowym tempie się wysypiać. Super prawda? Tak, funkcja SPRINT również działa przy spaniu, a i owszem. Niestety to dotyczy spania, a nie wysypiania się! Śpisz szybko (trafniejsze będzie słowo krótko), bo dziecko znowu się obudziło, ale niewyspana i tak będziesz.

Funkcja SPRINT towarzyszy Matkom cały czas: masz trzy minuty na jedzenie, makijaż, ubranie się, zakupy, sprawdzenie bloga itp. Nie ma zmiłuj się, dziecko szybko się znudzi i przy użyciu swojej funkcji wysokiego C, będzie domagało się uwagi, jedzenia, przytulenia, śpiewania czy jeszcze czegoś innego z całej listy jego potrzeb. Zatem Drogie Kobiety pochwalić możemy się funkcją MAMA z bardzo dobrze rozwiniętą (nie)cudowną podfunkcją SPRINT, która towarzyszy nam w każdej dziedzinie naszego matczynego żywota.

A teraz muszę już kończyć, bo mimo SPRINTU moje trzy minuty na napisanie wpisu się zakończyły!

***Kochani, Mamatorka, czyli Magdalena to, jak sama siebie nazywa Matka Amatorka, której blog jest miejscem przyjaznym wszystkim młodym mamom, ponieważ Mamatorka, to kobieta z ogromnym poczuciem humoru. Ostatnio, do głosu dopuściła nawet męża, czyli Mr Right. Serdecznie zapraszam, byście odwiedzili ją odwiedzili :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...